0 800 301 555

Реформа системи контролю обігу нафтопродуктів під загрозою зриву

 • Реформа системи контролю обігу нафтопродуктів під загрозою зриву

   

  Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман відправив на доопрацювання, а фактично загальмував, норму про введення ліцензування виробництва, зберігання та продажу пального. За словами прем`єра, запропонована система контролю за обігом нафтопродуктів не відповідає можливостям малого бізнесу. Насправді ж  зупинка ліцензування - це загравання з тіньовим ринком нафтопродуктів, збутом фальсифікованого пального, недоотриманням податків та акцизів у бюджет України.

   

  Запропонована до імплементації з 1 липня 2019 року реформа паливного ринку ретельно проработана Верховною Радою та профільними міністерствами Кабміну, вона заснована на європейському досвіді. Які ключові зміни пропонує реформа:

  • модернізація системи електронного адміністрування реалізації пального з урахуванням пального на кожному акцизному складі;

  • запуск нової системи контролю за фактичним обігом та залишками пального на акцизних складах з використанням сучасних засобів вимірювальної техніки;

  • посилення відповідальності за нелегальні операції з пальним.

   

  Поштовхом до запровадження реформи стала велика кількість нелегальних продавців нафтопродуктами на українському ринку. Тіньові заправники несуть загрозу безпеці, адже на таких точках продажу не дотримуються необхідних норм, немає навченого персоналу й ніхто не понесе відповідальності у надзвичайній ситуації. Так, через недавній вибух скрапленого газу у Кропивницькому, який стався у результаті функціонування нелегальної станції, постраждали люди й згоріло 18 автомобілів на автостоянці поблизу.

   

  Запропонований механізм ліцензування направлений саме проти діяльності небезпечних нелегальних заправників. Він передбачає перевірку законності й безпеки роботи місць виробництва, зберігання та розповсюдження пального.

   

  Реформа з посилення контролю за обігом нафтопродуктів не завадить роботі законних учасників ринку. Для отримання ліцензії не потрібні додаткові документи або проходження складних процедур.

   

  Учасники Нафтогазової асоціації України закликали не допустити відстрочення запровадження реформи з посилення контролю обігу нафтопродуктів. За словами директора “Консалтингової групи А-95” Сергія Куюна, реформа не загрожує стабільності ринку, не суперечить потребам споживачів. Ця реформа, як і електронне адміністрування ПДВ, акцизу або контроль за цільовим призначенням авіакеросину пройде швидко й непомітно для тих, хто працює у правовому полі.

   

  «Якщо країна прагне наповнювати державний бюджет, забезпечувати громадян якісним пальним та гарантувати безпеку на заправних станціях і об'єктах зберігання нафтопродуктів - іншого шляху немає», — заявила президент Нафтогазової Асоціації України Неля Привалова.

   

  В НАУ нагадують, що наразі в Україні з порушеннями працюють як мінімум 1500 заправних станцій і невизначена кількість складів нафтопродуктів.  и неопределенное количество складов нефтепродуктов. Обсяг реалізації пального через нелегальні заправні станції сягає 40 тис. т. Тіньовий ринок у сегменті ДП складає 20%, а скрапленого газу — 30-50% в залежності від регіону. Прогнозовані збитки державного та місцевих бюджетів у 2018 році склали близько 10 млрд. грн.

   

  Переглянути інші новини
  Зв'язатися з нами